Dlaczego joga jest dobra dla Twojej skóry?

Z wiekiem nasze ciało się zmienia, zaczynamy zauważać subtelne znaki upływającego czasu na skórze.

Młoda i zdrowa skóra kojarzy nam się z równomiernym kolorytem, blaskiem i jędrnością, podczas gdy skórę starzejącą się wyobrażamy sobie jako zwiotczałą, mało elastyczną, marszczącą się z uwydatnionymi, głębokimi zmarszczkami i plamami posłonecznymi.

To prawda, efektów “zużycia” na przestrzeni lat naszej skóry poprzez  jej nadmierną ekspozycję na promieniowanie słoneczne, nieodpowiedni tryb życia oraz działanie czynników środowiskowych nie da się nie zauważyć.
Z tego też względu bardzo często powierzamy swoją twarz i ciało specjalistom korzystając z wszelkiego rodzaju zabiegów kosmetycznych, medycyny estetycznej czy chirurgii plastycznej, chcąc choć trochę oszukać wskazówki nieubłaganie pędzącego zegara.

Ostatnie prace naukowe wykazały, iż jest jeszcze jeden bardzo ważny czynnik przyspieszający proces starzenia – to stres psychospołeczny.

Istnieje związek pomiędzy reakcją naszego organizmu na stres, a stanem zapalnym toczącym się w naszym organizmie, który może prowadzić do powstawania licznych chorób (od egzemy po depresję włącznie).

Ważne jest abyśmy potrafili znaleźć sposób, który pozwoli nam zredukować stres do koniecznego minimum, które będzie nas mobilizować do działania, a nie wyniszczać od wewnątrz.

Odpowiedź znajdziesz w jodze!

 Joga jest starożytną praktyką medytacyjną, wpływającą na całe ciało i stan umysłu. Miliony ludzi na całym świecie każdego dnia praktykuje  jogę w celu zwiększenia siły, elastyczności ciała, redukcji stresu i poznania własnego “ja”.

Wielu lekarzy potwierdziło, iż osoby zmagające się z cukrzycą, nadciśnieniem, padaczką czy zespołem napięcia przedmiesiączkowego (PMS) zauważyły u siebie poprawę  stanu zdrowia regularnie ćwicząc jogę.

Joga vs zmarszczki

Joga to technika ćwiczeń angażująca wszystkie rodzaje mięśni, od tych powierzchownych po głębokie.
Nasza twarz również składa się z mięśni, a każdy mięsień, który rozciągamy i napinamy się uwypukla.
Regularne ćwiczenia pozwolą spowolnić opadający owal, napną i wysmuklą mięśnie, uelastycznią skórę i poprawią jej ogólny wygląd, dając efekt pełności.

Ćwicz zatem jogę każdego dnia!

Pozwoli Ci się rozluźnić, zrelaksować, sprawi, że Twoje ciało będzie w dobrej kondycji. Nauczysz się poprawnej techniki oddychania, co pozwoli zniwelować nagromadzony w ciągu całego dnia stres. 

Koniecznie nie zapominaj by każdego dnia wykonać również jogę twarzy, to pozwoli Ci zachować młody i promienny wygląd na lata!