PEDICURE

Zdrowe i zadbane stopy to bardzo istotna rzecz – niezależnie od pory roku, stopom należy poświęcać wiele uwagi, by były piękne i atrakcyjne. Ważną czynnością w pielęgnacji stóp jest nie tylko codzienna ich higiena, ale również stosowanie preparatów odżywczo-nawilżających, wykonywanie masażu stóp oraz – co bardzo istotne – noszenie odpowiednich butów.

Pedicure to jeden z przeważnie polecanych zabiegów w gabinetach kosmetycznych latem lecz nie tylko. Jest to zabieg pielęgnujący i upiększający stopy obejmujący odżywczą kąpiel, usunięcie zrogowaciałego naskórka, usunięcie skórek, opiłowanie paznokci, oraz malowanie płytki. Zabieg polecamy zarówno Paniom jak i Panom.

W skład klasycznego zabiegu pielęgnacyjnego stóp wchodzą: odżywcza kąpiel, opracowanie za pomocą frezarki podeszwy, następnie kosmetolog zajmuje się paznokciami, które skraca, opiłowuje i oczyszcza. Na skórki nałożony zostaje preparat zmiękczający, po czym zostają usunięte. Paznokcie są malowane, na skórki nałożona jest oliwka nawilżająca, a na stopy odpowiednio dobrany krem pielęgnacyjny.