Karboksyterapia

KARBOKSYTERAPIA

Zabieg karboksyterapii został ogłoszony największym przełomem w dziedzinie medycyny estetycznej dotyczącym walki z cieniami pod oczami, cellulitem oraz wiotkością skóry.

CZYM JEST KARBOKSYTERAPIA

Jest to bezpieczna, bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda, polegająca na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla, przy użyciu specjalnego urządzenia. Dwutlenek węgla w medycynie wykorzystywany jest już od kilkudziesięciu lat. Kiedy odkryto, że poprawia również stan skóry, zaczęto wykorzystywać go w medycynie estetycznej do walki z cellulitem, rozstępami, nadmierną tkanką tłuszczową, utratą jędrności skóry, wypadaniem włosów.

Infuzja CO2 podana w odpowiednich dawkach prowadzi do wzmożonego przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych w miejscu podania gazu oraz poprawia mikrokrążenie i powoduje odnowę komórek powodując wzrost syntezy kolagenu. Podczas zabiegu dochodzi do zamierzonej reakcji zapalnej.

Kilka miesięcy później rozpoczyna się remodeling skóry, któremu towarzyszy kurczliwość włókien kolagenowych, a to sprawia, że nasza skóra staje się sprężysta.

Wprowadzenie dwutlenku węgla przy zabiegu antycellulitowym doprowadza do częściowego rozpuszczenia tkanki tłuszczowej, zostaje wzmożony przepływ krwi, a to sprawia, że zwiększa się metabolizm i wydalanie uwolnionego tłuszczu.

 

Zabiegi nie niosą za sobą praktycznie żadnego procesu rekonwalescencji, co pozwala od razu wrócić do normalnego funkcjonowania. Jedyny dyskomfort podczas zabiegu pochodzi z deponowania gazu, odczuwalnego jako ucisk i rozpieranie.

Dwutlenek węgla jest wydalany z organizmu w sposób naturalny, transportowany jest do płuc a następnie wydalany, tak jak to się dzieje w końcowym etapie procesu fizjologicznego jakim jest oddychanie.

 

ILE ZABIEGÓW JEST POTRZEBNYCH?

 

Zazwyczaj cykl zabiegowy obejmuje od 8 do 12 zabiegów

WSKAZANIA

-redukcja zmarszczek,
-rewitalizacja skóry,
-likwidacja cieni i obrzęków pod oczami
-redukcja cellulitu
-redukcja tkanki tłuszczowej
-redukcja rozstępów
-kuracja wzmacniająca i pobudzająca włosy
-zwiotczenie skóry
-zaburzenia krążenia, tzw. zimne ręce i nogi

PRZECIWWSKAZANIA

-ciąża
-stany zapalne
-nowotwory
-infekcje w obszarze zabiegowym
-ciężkie choroby serca i płuc
-terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej