Inteligentna depilacja laserowa VECTUS

VECTUS vs KONKURENCJA

Laserów diodowych służących do usunięcia zbędnego owłosienia na rynku jest całkiem sporo. Pokażemy różnice pomiędzy nimi i wyjaśnimy dlaczego wybraliśmy Vectus.

Jedne lasery są szybkie, inne znacznie wolniejsze, część charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem zabiegu, a sam zabieg przebiega szybko, sprawnie i praktycznie bezboleśnie. Przy innych laserach zabiegowi towarzyszy ból, dyskomfort, długi czas trwania oraz znacznie większe ryzyko wystąpienia efektów niepożądanych.

Bezpieczeństwo i innowacyjność lasera do depilacji Vectus

Vectus jako jedyny laser diodowy na świecie został wyposażony w inteligentny czytnik pomiaru poziomu melaniny Skintel. Czytnik mierzy poziom melaniny w miejscu poddanym zabiegowi i przesyła uzyskane informacje bezpośrednio do lasera. Laser natomiast po otrzymaniu danych sam dobiera parametry zabiegu tak, żeby był skuteczny i przede wszystkim bezpieczny. Poprzez odpowiednio dobrane parametry ryzyko poparzenia podczas zabiegu maleje do minimum w porównaniu do innych laserów, bazujących tylko i wyłącznie na parametrach dobranych przez osobę wykonującą zabieg.

Jakość – depilacja laserem Vectus kontra pozostałe lasery

Długość fali lasera i szerokość pulsu zastosowana w laserze Vectus (810nm) jest skuteczna, bezpieczna i niemalże bezbolesna. Laser pozbawiony został ostrych szczytów charakteryzujących systemy laserowe wielu firm konkurencyjnych, co w sposób znaczący przyczyniło się do zniwelowania bólu w trakcie zabiegu.
Dla porównania mniej znane, choć często stosowane lasery aleksandrytowe charakteryzują się wysokimi szczytami, a wiązka światła wnika głębiej niż cebulka włosowa. Wpływa to znacznie na dużą bolesność zabiegu. Natomiast mała głowica sprawia, że czas zabiegu znacznie się wydłuża.

Komfort wykonywania zabiegu – Vectus kontra Light Sheer

Zaawansowany system chłodzenia Advanced Contact Cooling wraz z końcówką głowicy wykonaną z szafirowego szkła sprawia, że zabieg pomimo bardzo wysokich parametrów jest możliwy do wytrzymania. Skóra chłodzona jest przed, w trakcie i po wyrzucie światła. Ten system chłodzenia znacznie pozostawia konkurencje w tyle, gdzie skórę podczas zabiegu schładzało się lodem, bądź stosowało maści znieczulające.
W najpopularniejszych laserach diodowych dostępnych na rynku – Light Sheer Duet zastosowany system chłodzenia Chill Tip schładzał górną warstwę skóry przed i po wyrzuconym impulsie, co znacząco wpływało na bolesność zabiegu. Mała powierzchnia zabiegowa wydłuża czas trwania zabiegu, np. depilacja nóg wykonana laserem Light Sheer trwa ok 2h dla porównania laserem Vectus wykonamy ten sam zabieg w ok 20-30 min. Wiązka świata w głowicy lasera Light Sheer nie rozchodzi się jednolicie na całej powierzchni zabiegowej co sprawia, że uzyskane efekty są nierówne oraz istnieje duże ryzyko poparzeń.

Technologia – laser medyczny Vectus kontra IPL

Laser Vectus został wyposażony w dwie głowice zabiegowe, co stawia go w czołówce laserów diodowych. Większość firm zastosowała w swoim urządzeniu tylko jedną małą głowicę, zabieg trwa bardzo długo, a efekty i tak nie są zadowalające. Końcówka Vectus jest w stanie zkoagulować o 56% więcej włosów niż małe głowice wiodących technologii rynkowych.
W głowicy Vectus została zastosowana również jednolita wiązka światła na całej powierzchni optycznej, mającej kontakt ze skórą podczas zabiegu. Daje to niesamowitą przewagę nad konkurencją. Tak skupiona wiązka umożliwia jednolitą, selektywną koagulację cebulek włosowych na całym obszarze okienka zabiegowego, co znacznie przyspiesza sam zabieg i pozostawia inne lasery w tyle.
Dla porównania w znanych urządzeniach IPL czy E-light szkiełko zabiegowe posiada szerokie spektrum działania, wiązka światła ulega rozproszeniu odbijając się od skóry co powoduje, że cebulki włosowe nie ulegają zniszczeniu. Trzeba wykonać niezliczoną ilość zabiegów, żeby wzrost włosów został jedynie opóźniony. Urządzenie posiada tylko jedną głowicę co wydłuża czas zabiegu oraz słaby system chłodzenia – co wpływa na bolesność i możliwość poparzeń.

Skuteczność depilacji lasera Vectus

Zastosowana technologia Photon Recycling w laserze Vectus powoduje odzyskanie fotonów za pomocą wykorzystania luster w szafirowej końcówce. Odgrywa to ogromną rolę wpływającą na skuteczność lasera. Dzięki zastosowaniu luster w głowicy, uzyskujemy 1,5 krotne wzmocnienie liczby fotonów docierających do zmian docelowych na skórze. Mówiąc prostszym językiem, światło emitowane z lasera Vectus dociera znacznie głębiej i nie jest rozpraszane dzięki zastosowaniu technologii Photon Recycling, tak jak dzieje się to w przypadku innych laserów dostępnych na rynku.

Zaufanie jakim cieszy się depilacja laserowa Vectus

Laser Vectus jest najlepszym laserem diodowym dostępnym na rynku. Zaufały mu najlepsze kliniki w Polsce i na całym świecie. Od kilku lat jest nieustannie numerem jeden wśród laserów służących do depilacji zbędnego owłosienia, zostawiając w tyle konkurencję i rozpoczynając erę inteligentnej depilacji laserowej. Już dziś możesz cieszyć się najlepszą depilacją laserową w Gliwicach.
Zapraszam!
Kosmetolog Natalia