Cellulit – jak skutecznie z nim walczyć?

Zmaga się  z nim prawie każda kobieta. Zimą jest lepiej bo możemy schować go pod grubą warstwą ubrań.
Zakryty ciemnymi rajstopami czy długimi spodniami jest praktycznie niewidoczny.
Później przychodzi okres świąteczny, który absolutnie nie sprzyja jego redukcji, wręcz przeciwnie na nogach tworzy nam się przepiękny efekt skórki pomarańczowej. Brakuje tylko goździków, żeby poczuć magię tych Świąt.
Do rzeczy!
Nagle robi się wiosna i dopada Nas załamanie nerwowe.
Zaraz majówka, wakacje, urlopy, krótkie spódniczki, a moje ciało jest jakby to powiedzieć- w zaawansowanym okresie jesienno-zimowym!
No i zaczyna się, paniczne szukanie sposobu na walkę z tym co po zrzuceniu grubej warstwy ciuchów nie wygląda już tak apetycznie.
Zatem o czym mowa?
O cellulicie drogie Panie!

Jak możemy walczyć z naszym wrogiem?

W podążaniu za gładkim ciałem i wymodelowaną sylwetką kobiety szukają skutecznych rozwiązań w gabinetach kosmetycznych. Metody domowe nie są aż tak skuteczne i niejednokrotnie bardzo ciężkie do wykonania przez siebie samego.
Tu na pomoc wychodzą producenci specjalistycznych sprzętów kosmetycznych i medycznych, dzięki którym możemy wygrać tą bitwę o gładkie i jędrne ciało!

Jednym z najpopularniejszych, a jednocześnie najskuteczniejszych zabiegów modelujących sylwetkę i znacząco redukujących cellulit jest zabieg Endermologii.

 

Jak wygląda zabieg Endermologii?

Endermologia wykorzystuje zjawisko masażu próżniowego połączonego z sekwencją konkretnie wykonywanych ruchów przez specjalistę. Urządzenie wyposażone jest w autorskie programy zabiegowe, dzięki którym możemy dobrać indywidualne parametry dla każdego klienta. Zabieg wykonywany jest w specjalnym kostiumie, który zapobiega nadmiernemu naciągnięciu skóry i powstawaniu siniaków.
Głowica posiada innowacyjne, obracające się rolki, dzięki którym fałd skórny jest zasysany do środka i ugniatany w specjalny sposób.

Co dzieje się podczas zabiegu?

-skóra ulega nawodnieniu

-zwiększa się przepływ krwi i limfy

-stymulowane krążenie tętnicze sprawia, że dostarczane składniki odżywcze i tlen stymulują proces lipolizy adipocytów (rozpad komórek tłuszczowych)

-zostają usunięte toksyny oraz zbędne produkty przemiany materii

Skóra po zabiegu staje się sprężysta, uelastyczniona, napięta i gładka, co widoczne jest gołym okiem. 

Kwasy tłuszczowe, które powstały na skutek rozpadu komórek tłuszczowych podczas zabiegu usuwane są wraz z moczem, dlatego tak istotne jest zwiększenie spożywanej dziennej ilości wody niegazowanej do 2,5-3l.
Efekt – zmniejszone obwody ciała, zwiększone napięcie i gładkość skóry!

Efekty zabiegu

  • zmniejszone obwody ciała
  • zwiększone napięcie skóry
  • wygładzenie
  • ujędrnienie
  • brak cellulitu!

Zabieg wykonywany jest w serii 10-15 zabiegów, ale uwaga – można się od niego uzależnić 🙂

Jak wybrać odpowiedni zabieg?

W naszej klinice dysponujemy oryginalnym urządzeniem Endermologie LPG, co przekłada się na jakość i osiągnięcie zamierzonych rezultatów. Niestety w dzisiejszych czasach na rynku istnieje wiele urządzeń mających jedynie przypominać Endermologię. Jednak zdecydowanie częściej zamiast gwarantowanych efektów przynoszą rozczarowanie klientów. Dlatego wybierając tego typu zabiegi kieruj się jakością!
Nie bój się pytać, to Ty decydujesz w czyje ręce się oddajesz 🙂

 

Kosmetolog
Natalia